ПРОТОКОЛ
Днес 19.04.2019 г. в Образцово Народно Читалище „Заря-1858” гр. Хасково се проведе журиране на получените 642 рисунки, 827 колажа и 402 творби от чужбина в Десети юбилеен международен конкурс за компютърна рисунка и колаж „Творчество без граници” – Хасково 2019,
организиран от
Община Хасково. Фондация Еврика, ОНЧ "Заря-1858" и Компютърна школа „Вале”- Хасково
с подкрепата на
Еврокомисаря по цифрова икономика и общество
Мария Габриел
По регламент участниците в конкурса са на възраст от 4 до 27 години разпределени в осем възрастови групи
Изложба с участвалите творби ще бъде открита на 3 май 2019 г. от 18,00 часа във
Фоайетата на ОНЧ „Заря -1858” Хасково
Наградите на лауреатите ще бъдат връчени от Еврокомисар Мария Габриел на тържествена церемония
на 3 май 2019 г.от 18,00 часа в Голямата зала на ОНЧ „Заря – 1858” - Хасково
Жури в състав:
Председател: Боряна Кадмонова - Изпълнителен директор на Фондация Еврика
Членове: Григор Цанков - Програмен директор на Фондация Еврика, Александър Милушев - Секретар на ОНЧ "Заря.1858", определи следните награди:
КАТЕГОРИЯ РИСУНКА
I група 4 - 5 години
Игор Данаилов Делчев – 5 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
ІІ група - 6 - 7 години
Живко Димитров Георгиев – 7 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Силвия Димитрова Станкулова - 7 г – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
ОУ „Димитър Талев“ - Пловдив
Гергана Стоянова Хаджипетрова - 7 г – БРОНЗОВ МЕДАЛ
ОУ „Димитър Талев“ - Пловдив
ІІІ група - 8 - 10 години
Тиана Данаилова Делчева – 8 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Ангел Благомиров Аврамов – 9 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Борис Веселинов Радушев - 8 г – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Клуб „Компютърен свят“,ЦПЛР – ОДК – Шумен
Елена Георгиева Попова – 8 г. - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Ана - Мария Василева Петрова– 10 г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Зорница Пламенова Дойчева – 9 г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Поощрение
Силвия Христова Катинова - 10 г.
Клуб „Компютърен свят“,ЦПЛР – ОДК – Шумен
ІV група – 11-12 години
Габриела Здравкова Стоянова – 12 г. – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
ОУ „Митрополит Авксентий Велешки“- Самоков
Гергана Руменова Пенкова – 11 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Виктория Дианова Стоянова - 11 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Школа за дигитална живопис и графика „Компютър Арт“, Младежки център- Добрич
Виктория Велинова Кралева – 11 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
ПМГ „Акад. Сергей Корольов“- Благоевград
Мирослав Иванов Богоев 11 г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Мирослав Стоянов Минков– 12 г. – - БРОНЗОВ МЕДАЛ
СУ „П.К.Яворов“ - Стралджа
Поощрение
Петя Иванова Иванова – 12 г.
ОУ „Алеко Константинов“- Димитровград
Мартин Петров Невянов 12 г.
ЦПЛР - ОДК – Ловеч
V група - 13-14 години
Елена Васкова Гълъбова – 14 г. – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
51 СУ „ Елисавета Багряна“ - София
София Стойчева Йонкова – 14 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
СУ „Св. Кл. Охридски“ - Добрич
Стефания Игнатова Бахчеванова - 13 г. – БРОНЗОВ МЕДАЛ
ОУ „Св. Св.Кирил и Методий“- с. Брани поле
Поощрение
Марина Георгиева Милушева 14 г.
ОУ „ Стоян Михайловски“-Пловдив
Александър Николаев Димов 14 г.
Школа за дигитална живопис и графика „Компютър Арт“, Младежки център- Добрич
VІ група - 15 - 17 години
Ралица Ивайлова Емилова – 17 г. – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
ПГСАГ „Ангел Попов” - Велико Търново
Дейвид Иванов Лавчев – 17 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Мелек Мюслюм Кямил– 15 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Натали Ивова Христова - 17 г. – БРОНЗОВ МЕДАЛ
51 СУ „Елисавета Багряна “ район Красно село, София
Поощрение
Василия Бисерова Спиридонова 15 г.
ПМГ „ проф. Емануил Иванов“- Кюстендил
Десислава Цанкова Христова -15 г.
ППМГ „ Екзарх Антим I“ -Видин
VІІ група - 18 - 27 години
Кристиян Иванов Иванов – 19 г – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
ПГСАГ „Ангел Попов” - Велико Търново
Константина Димитрова Иванова - 18 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
ПГСАГ „Ангел Попов” - Велико Търново
Анастасия Евгениевна Лопашенко - 18 г . – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
ПГСАГ „Ангел Попов” - Велико Търново
Ивелина Йорданова Дечева - 18 г. – БРОНЗОВ МЕДАЛ
ПГСАГ „Ангел Попов” - Велико Търново
VIII група - Деца със специални образователни потребности
Гюлчин Гюнай Наимова – 11 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Мартина Стефанова Войчева– 12 г. - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Йоана Йовчева Йовчева – 10 г.- БРОНЗОВ МЕДАЛ
ОУ „Любен Каравелов“- Попово
Владимир Свиленов Живков – 17г. – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
ОДК - Ловеч
Лазарина Димчева Димитрова – 21 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
КАТЕГОРИЯ КОЛАЖ
ІІ група - 6 - 7 години
Борис Недялков Делчев– 7 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Кристиян Кирилов Проданов- 7 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
ІІІ група - 8 - 10 години
Теодор Стилиянов Карлов – 9 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Русин Николаев Колев – 9 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Александър Петров Замов – 9 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Ема Костадинова Петрова – 8 г. - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Ясен Ясенов Янчев – 9 г. - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Вяра Пламенова Пенчева – 9 г – БРОНЗОВ МЕДАЛ
Школа „Елиза Арт“- Габрово
Иван Ненадов Андонов – 9 г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Поощрение
Симона Стефанова Иванова 10 г.
125 СУ „проф.Боян Пенев“ - София
ІV група – 11 - 12 години
Моника Валентин Ръжданова 12 г. – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“- Габрово
Едиз Ерджан Хикмет – 12 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Карина Евгени Мечева 12 г.. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
125 СУ „проф.Боян Пенев“ -София
Преслав Красимиров Петров – 12 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Симеон Ставрев 12 г. – БРОНЗОВ МЕДАЛ
Национален учебен комплекс по култура, Горна Баня, София
Радослав Златков Тончев – 12 г. – БРОНЗОВ МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
V група - 13 - 14 години
Кристиян Костадинов Джургов – 14 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Калина Щерева Димитрова– 13 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Петър Недялков Христов – 13 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
ОУ „Алеко Константинов“- Димитровград
Александър Ананиев Сюлемезов 13 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
СУ „Св.св.Кирил и Методий“ - Пловдив
Яна Венелинова Василева 14 г.- – БРОНЗОВ МЕДАЛ
ОУ „Петко.Р.Славейков“ – Варна
Даниел Николаев Колев 13 г. – БРОНЗОВ МЕДАЛ
125 СУ „проф.Боян Пенев“ -София
VІ група - 15 - 17 години
Мартин Ивайлов Гушлеков 15 г. – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
ПГИИ „ Проф. Николай Райнов“ – София
Мине Гюнай Наимова – 16 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Кристина Бориславова Тодорова 15 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
ПГИИ „ Проф. Николай Райнов“ – София
Михаел Радоев Ораков – 15 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Павлета Асенова Димитрова – 16 г. – БРОНЗОВ МЕДАЛ
СУ „Св. Кл. Охридски“ – Добрич
Гюнер Динчер Али – 17 г. – БРОНЗОВ МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Поощрение
Илияна Емилова Иванова 17 г.
СУ „ Летец Христо Топракчиев”- Божурище
VІІ група - 18 - 27 години
Симон Станиславов Лазаров 19 г. – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
СУ „ Летец Христо Топракчиев”- Божурище
Йоанна-Виктория Александрова Лозанова 19 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
СУ „ Летец Христо Топракчиев”- Божурище
Кларина Бисерова Маринова 18 г.– СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
СУ „ Летец Христо Топракчиев”- Божурище
Антоанета Димчева Ангелова -19 г. – БРОНЗОВ МЕДАЛ
СУ „Христо Ботев“ – Карнобат
Ивайло Нелиев Ивайлов – 18 г. – БРОНЗОВ МЕДАЛ
СУ “Летец Христо Топракчиев“- Божурище
Поощрение
Ипек Енгинова Рамаданова 18 г.
СУ „Йордан Йовков“- Русе
VIII група - Деца със специални образователни потребности
Юзер Масар Наим – 15 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Компютърна школа „Вале”, ОНЧ „Заря-1858” Хасково
Донка Красимирова Иванова 15 г. - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
СУ „Христо Ботев“- Кубрат
ЧУЖБИНА
КАТЕГОРИЯ РИСУНКИ
ІІ група - 6 - 7 години
Сандра Мариjан Тодоровска – 7 г. – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
ООУ „Васил Главинов” –гр. Велес, Р. Македония
Теодора Зоран Мицелинов – 7 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
ООУ „Васил Главинов” –гр. Велес, Р. Македония
ІІІ група - 8 - 10 години
Мила Петре Арсовски – 8 г. – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
ООУ „Васил Главинов” –гр. Велес, Р. Македония
Даръя Олеговна Богачук 9 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
Тале Зоран Мицелинов – 7 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
ООУ „Васил Главинов” – гр. Велес, Р. Македония
Максим Тасев 8 г. - - БРОНЗОВ МЕДАЛ
ОУ „Св.Климент Охридски”- с. Драчево- Скопje – Македония
ІV група – 11 - 12 години
Артем Константинович Ищук 12 г - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
Ярослав Вячеславович Власов 12 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
Кучинская Ульяна Анатольевна 12 г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
V група - 13 - 14 години
Vadim Andreevich Shepitko 14 years – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Municipal Education scholl N 97 P.I. Shkidchenka , Днепр UKRAINE
Андрюхина Ярослава 14 г. - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
ЦДТТ – г. Орск
VІ група - 15 - 17 години
Костанца Љупчо Билбиловска 15 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
СОУ Гимназиjа Гостивар Гостивар Р. Македониjа
Maxim Ixar 17 year – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Odessa private school "ASTR" -Odessa, UKRAINE
Добрицкая Анастасия 16 г. - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
ЦДТТ – г. Орск
Maria Kharchenko 16 year- СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Odessa school № 65 -Odessa, UKRAINE
Марта Кулавковска – 16 г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
ОУ „Св.Климент Охридски”- с. Драчево- Скопje – Македония
Цветкова Юлия Викторовна 17г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
VІІ група - 18 - 27 години
Олейник Юлия Владимировна 19 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
Черныш Анастасия Витальевна 20 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
Гурский Василий Васильевич 24 г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
VIII група - Деца със специални образователни потребности
Марко Траjковски 12 г. - – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
ОУ „Св.Климент Охридски”- с. Драчево- Скопje – Македония
КАТЕГОРИЯ КОЛАЖИ
ІV група – 11 - 12 години
Sofia Balakshey 12 years - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Odessa Comprehensive school № 65 -Odessa, UKRAINE
Yelizaveta Kozachenko 12 years - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Odessa Comprehensive school № 65 -Odessa, UKRAINE
V група - 13 - 14 години
Андреj Гуроски 13 г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
ОУ „Св.Климент Охридски”- с. Драчево- Скопje – Македония
VІ група - 15 - 17 години
Marina Zolotareva 16 years – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Odessa Comprehensive school № 65 -Odessa, UKRAINE
Станiславенко Евгенiй Григорович 17 г. - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
VІІ група - 18 - 27 години
Мошенская София Романовна 19 г. - ЗЛАТЕН МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
Сорока Сергей Юрьевич 19 г. - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
Волошина Анна Валерьвна 21 г. – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
Нечипорук Микола Леонiдович 19 г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
Евгенiй Сергiйович Лисенко 21 г. - БРОНЗОВ МЕДАЛ
Виницкий националный технический университет, г. Виница, Украйна
Председател:
(Б. Кадмонова) ..............................
Членове:
(Г. Цанков) .....................
(Ал. Милушев) ......................